Peygamberimizin Hayatı ve Daveti

Kitap: Peygamberimizin Hayatı ve Daveti

Yazarı: Safiyyurrahman Mübarek Furî

Yayın evi: Risale

Hamd, ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Ancak O’na ibadet eder ve ancak O’ndan yardım ve mağfiret dileriz. Şehadet ederim ki Allah’tan başka ilah yoktur. Ve yine şehadet ederim ki Muhammed O’nun kulu ve Rasûlü’dür.

Bu ay Peygamber’in sallallahu aleyhi ve sellem hayatını anlatan bir eseri tanıtacağız. Peygamberin hayatı, Sünnet’in bir parçası olup, Ehli Sünnetin yanında önemli bir bilgi kaynağı olarak kabul edilmektedir.

İslam’ın doğru anlaşılması, Rasûl’ün ahlakıyla ahlaklanmak, Kur’an’ı Kerim’i daha iyi anlamak açısından onun yaşantısını öğrenmek son derece önemlidir. Onun hayatını öğrenmek, bütün insanlığın karanlıklardan çıkarılıp aydınlığa nasıl kavuştuğunu bilmek demektir. Çünkü o. kullara kulluktan Allah’a kulluğa çağıran bir davetçiydi. Onun hayatı Kur’anın tefsiriydi. O adeta “yaşayan ve yürüyen Kur’an”dı. Kız çocuklarını toprağa gömecek kadar acımasız olan kavmini örnek bir nesil hâline getiren üstün bir terbiyeci idi. O İslam devletinin devlet reisi, en cesur, en tedbirli ordu komutanı, en adil aile reisi idi, o her şeyde tek örnek, tek önderdi.

İslam dinine mensup olduğunu iddia edenler onu tanımak zorundadırlar. O tanınmadan ve bilinmeden bu dini yaşadıklarını iddia edenler büyük bir hüsran içindedirler.

Duamızın sonu Allah’a hamd etmektir. 

Önerilen makaleler

İlk Yorumu Sen Yap

Cevap Ver