Nasıl Davet Edelim?

Kitap: Nasıl Davet Edelim?

Yazarı: Muhammed Kutub

Yayınevi: Beka

Hamd ancak alemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur. Ancak O’na ibadet eder, ancak ondan yardım ve mağfiret dileriz. Şehadet ederim ki, Allah’tan başka ilah yoktur ve yine şahadet ederim ki Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem O’nun kulu ve Rasulüdür.

“Ey iman edenler! Allah’a yaraşır şekilde korkun ve ancak Müslümanlar olarak can verin.” (Al-i İmran,103)

Yeni bir kitap tanıtma imkanı veren Allah’a subhanehu ve teâlâ hamdolsun. Bu ay tanıtımını yapacağımız kitap, Muhammed Kutub’un ‘Nasıl Davet Edelim’ adlı kitabı olacaktır.

İnsanları nasıl davet edeceğimizi bilmemiz son derece önemlidir. Çünkü ‘İslam beldeleri’ diye adlandırılan şehirlerin karşı karşıya kaldığı bu sorun, son derece ciddidir.

Bir taraftan İslam beldelerinde kontrolün kafirlerin elinde oluşunu fırsat bilen bâtıl ehli bütün imkanlarıyla İslam’a savaş açmıştır.

Bugün; Afganistan’a, 140 Birleşmiş Kafirler (BM) ülkesinin savaş açması, Irak’a 40’tan fazla ülkenin müdahalesi, Suriye’deki İslam-Küfür savaşına batının göz yumması, Yemen hükümetinin müslümanlarla mücadele için batıdan yardım istemesi, Mali’ye, Somali’ye, Filistin’e, Keşmir’e, Moro’ya, Çeçenistan’a ve daha bir çok belde de müslümanlara karşı sürdürülen bu savaş bize şunu gösteriyor ki, daha önce bu kadar geniş çaplı ve ısrar ile İslam düşmanları bir araya gelmemiştir.

Diğer taraftan bu İslam beldelerinde yaşayıp, bâtılın ‘müslüman’ diye müdahale ettiği bu toplulukların karşı karşıya kaldığı cehalet krizi, batılın bu denli geniş çaplı müdahalesinden daha ciddi bir krizdir. Kur’an’ı, hadis kaynaklarını ellerinde bulundurdukları halde, onlardan yüz çevirip hak kendilerine anlatıldığında da ‘biz atalarımızdan böyle birşey görmedik, duymadık’ diyerek tevhid ehline savaş açan ve onları yeni bir din getirmekle suçlayan toplumlara daveti götürenler!

Bu kitap, ‘neden davet edelim, nasıl davet edelim?’ sorularına ışık tuttuğu gibi, sizden önce bu daveti yapanların ibretli tecrübelerini de aktarmaktadır.

Kutlu yolun davetçilerine güzel bir azık, güzel bir katık olması dileğiyle…

Önerilen makaleler

İlk Yorumu Sen Yap

Cevap Ver