İrca Saldırılarına Karşı Şüphelerin Giderilmesi

Kitap: İrca Saldırılarına Karşı Şüphelerin Giderilmesi

Yazar: Murat Gezenler

Yayınevi: Şehadet

Hamd ancak Allah’a mahsustur. O’na hamd eder, O’ndan yardım ve mağfiret dileriz. Allah’tan başka ilah yoktur ve tektir ve yine şehadet ederim ki Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem O’nun kulu ve Rasûlü’dür.

“Ey iman edenler Allah’tan O’na yaraşır şekilde korkun ve ancak Müslümanlar olarak can verin.” (3/Al-i İmran, 101)

Bu ay da yeni bir kitap tanıtma imkanı veren Allah’a subhanehu ve teâlâ hamd olsun. Bu ay tanıtacağımız eser Şehadet yayınları tarafından yayınlanan ‘İrca Saldırılarına Karşı Şüphelerin Giderilmesi’ isimli kitap olacaktır. Kitap isminden de anlaşılacağı gibi Mürcie ve müntesiplerine bir reddiye niteliğindedir. Veya batılı hak, hakkı batıl göstermeye çalışan şeytanın sözcülerine bir cevaptır. Çünkü hak ve batıl mücadelesi ilk insanın yaratılışından bu yana sürmektedir ve kıyamete kadar devam edecektir. Ne zaman ki hak ehli hakkı savunup onu insanlara götürmüşse; şeytan ve ehli de boş durmamış bu hakkı saptırmak için elinden geleni ardına koymamıştır. Burada asıl üzücü olan ise bizim ile aynı kitaba inanan ve aynı kıbleye yönelen insanların, tevhid ehline karşı batılı hak, hakkı batıl göstermek için var gücü ile şeytanın sözcülüğünü üstlenmeleridir. Ve bunlar gerek sohbetlerinde, gerek yayınladıkları eserlerde ya da yazılı ve görsel basında kendi batıllığını, taraftarlarını hak olarak göstermek için ‘maslahat, ehveni şer, takiyye, tevil, mustazaf, cehalet, ikrah’ vb. tüm kavramları kendi arzu ve istekleri doğrultusunda saptırarak, kendilerini hak diye göstermeye çalışırken, tevhid ehline olan kinleri burada kalemle dile getirilemeyecek boyuttadır. Sanırsınız ki bugün İslam coğrafyası diye tabir edilen beldelerdeki zulüm, kan, gözyaşı vb. vahşetler tevhid ehli tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu zümrenin tevhid ehline olan öfkesi ve kini şeytan ve dostlarına olsaydı belki bu vahşetler bu boyutta olmayacaktı, Allah daha iyi bilir.

İşte bu kitap, bu taifenin (mürcie) kendini temize çıkarıp hakkı batıl, batılı hak göstermek için getirdiği şüpheleri tek tek ele alıp çürütmeye çalışmış. Kitapta en göze çarpan diğer bir nokta ise kitabın ilmi yönünün olduğudur. Mürcie ehlinin yaptığı gibi akıl, vahye galip değildir. Rabbim bu kitabın hazırlanmasında emeği geçen tüm Müslümanlardan razı olsun (Amin).

Davamızın sonu Allah’a hamd etmektir.

 

Önerilen makaleler

İlk Yorumu Sen Yap

Cevap Ver