Corona: Güçleriyle İmtihan Olan Milletler!

Seni tenzih ederim Rabbim! Gözle görülmeyen bir varlıkla, modern cahiliyenin kendisiyle övündüğü ne varsa ters yüz ettin. Ekonomi, eğitim, eğlence, spor, turizm… durdu!

Seni tenzih ederim Rabbim! İnsanın, evrenin ve hızını alamayıp “tanrının” sırrını çözdüğünü iddia eden cahiliye; gözle görülmeyen bir varlık karşısında acziyet içinde, tıkandı!

Seni tenzih ederim Rabbim! Modern cahiliyenin taktığı tüm sahte maskeleri, avuç içi kadar beyaz bir maskeyle düşürdün. (Me)deniyet havarileri birer barbar gibi rafları yağmalıyorlar!

Seni tenzih ederim Rabbim! Modern cahiliyenin ulaşılmaz sanılan güç ve iktidarının ne kadar kırılgan olduğunu gösterdin. Göklerin ve yerin orduları şöyle dursun, tek bir virüsle ne hâle geldiler!

Seni tenzih ederim Rabbim! Dünyaya gelişmişlik/ilericilik dersi veren Avrupa’nın; üç hafta içinde sağlık sistemi çöktü, aşağıladıkları Doğu’dan/Çin’den yardım almak zorunda kaldılar!

Seni tenzih ederim Rabbim! Senin yardımını hak ettiğimiz takdirde, küfrü “ol” diyerek kahredeceğini bir daha gösterdin. Ki sen, kullarına sürekli ayet gösterirsin (40/13).

Seni tenzih ederim Rabbim! Samiri, dokunulmaması gereken “bir” şeye dokundu, ömür boyu dokunulmamakla cezalandırıldı (20/96-97). Bugün dokunulmaması gereken “her şeye” dokundular/bozdular; birbirlerine dokunmamakla cezalandırıldılar.

Seni tenzih ederim Rabbim! Bunca şirk, isyan ve zulme rağmen, insanları kendi hâline terk etmedin. Yine ve yeniden onları uyardın:

“(Bunun üzerine) ayrı ayrı ayetler/mucizeler olan tufan, çekirge, (bit, pire, böcek vb.) haşerat, kurbağalar ve kan yolladık üzerlerine. Yine büyüklenip kibre kapıldılar ve suçlu günahkâr bir toplum oldular.” (7/133)

Önerilen makaleler

İlk Yorumu Sen Yap

Cevap Ver