Biz Kimiz ve Ne İstiyoruz

Kitabın Yazarı: Tevhid Dergisi

Yayınevi: Tevhid Basım Yayın

Basım Tarihi: M 2016

Sayfa Sayısı: 85

Ebat: 104×160 mm

Kitap Hakkında

Es-Selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuhu,

Rabbimizin (cc) bizlere büyük bir lütfu olarak Halis Hoca’mızı esaretten kurtarmasının ardından yoğun kalabalıkların teveccühüyle karşılaştık ve bu vesileyle kendimizi, akidemizi ve menhecimizi yeniden tanıtmanın yerinde olabileceğini düşündük.

Bizler Allah’ın kendilerine hidayet bahşettiği, dinine hizmete muvaffak kıldığı, günahlarından korkan ve Allah’ın (cc) rahmetini uman bir topluluğuz. Rabbimizin, bizleri muvaffak kıldığı Tevhid ve Sünnet daveti, O’nun lütfu sayesinde duyuldu ve yayıldı. Dile getirdiğimiz esaslar yeni değildi elbet. Âdem’den (as) Muhammed Mustafa’ya (sav) kadar tüm Peygamberlerin ortak mesajıydı ve bizler bu mesajı en gür sesimizle haykırdık.

Bu davete gönül verenlerin gönlüne şifa olması adına bir hatırlatma, merak edip araştıranların zihinlerindeki sorulara samimi ve apaçık bir cevap, bu davetin düşmanlarına yılmadığımızı ve canımız olduğu sürece en gür sesimizle bu davayı haykıracağımızı müjdelemek adına bu tanıtım metnini hazırladık.

Akide ve menhecimizi, gündemdeki tartışmalı meselelere bakışımızı sizlere sunmaya çalıştık. Bir tanıtım metni olması hasebiyle kısa ve öz olmasına gayret ettik. Zikredilen maddelerin tafsilatını bulabileceğiniz kaynakları ve ilgili çalışmalarımızı eserimizde igili dipnotlarda belirttik.

Otuz iki maddede akidemizi, kırk bir maddede menhecimizi (hareket metodumuzu) açıkladığımız “Biz Kimiz ve Ne İstiyoruz?” isimli kitapçığımızın tüm okurlarımıza faydalı olması duası ile…

Önerilen makaleler

İlk Yorumu Sen Yap

Cevap Ver